אודות דרך הבית

אנחנו כאן כדי לתת מפתחות לחיים

דרך הבית הוא מכון למידה ומרכז יעוץ ששם לעצמו מטרה ללוות ולכוון צעירים בצמתים המרכזיים בחיים מולם רבים מאיתנו מתקשים להתמודד. בעזרת כלים מעולם היהדות בשילוב עם כלים מעולם היעוץ והפסיכולוגיה, אנחנו יודעים כיצד להעניק את הגישה לצרור המפתחות שנמצא כבר בידיהם.
אנחנו מאמינים שהדרך להיות אדם שלם עוברת דרך הבית, הזוגיות, המשפחה והקהילה. צרור המפתחות שאנחנו מגלים יחד יוכל לסייע בפתיחת השערים והמנעולים הכבדים ביותר, ולפתוח דלת אל עבר חיים טובים מאושרים ומלאי משמעות.

במה אנחנו מאמינים

בית יהודי איתן, חיי משפחה יציבים וחיבור לקהילה. הם הבסיס לאיתנותו של כל אדם וכל משפחה. לכן, הדרך להצלחה מתחילה מבפנים, ביכולת שלנו להתמודד עם הנושאים הבסיסיים ביותר: ההתנהלות האישית, חיי הנישואין, גידול הילדים והתמודדות נכונה במישור הכלכלי.

מה אנחנו מלמדים

לפני הכול, ללמוד להיות אדם שלם, אדם המסוגל לבנות ולטפח זוגיות מוצלחת ובית איתן. לקבל מפתחות עוצמתיים כיצד לקחת אחריות על חייך וחיי המשפחה. להבין את המשמעות האמיתית של להיות זוג, הורים, חברים בקהילה. ללמוד ולתרגל את השיטה, לקחת אחריות.

רבנים ממליצים עלינו

“כל אחד צריך ללמוד ולדעת כמה שיותר, בעיקר בנושא כה מהותי כבית חסידי. אין בחור שיכול לומר ‘אני לא זקוק לקורס הכנה לשידוכים’ ואין אברך שיכול לומר ‘כל צורת ההתנהלות שלי נכונה בתכלית הדיוק’. תכניות הלימוד של דרך הבית מתאימות לכל אחד ואחד ומעניקות כלים לגישה נכונה לשידוכים, מפתחות לבית חסידי. לחשוב נכון, להבין ולהסביר נכון מי אני ומה שאיפותיי בחיים, ידע הלכתי והשקפתי, דרך לשלום בית אמיתי, לחינוך הילדים בדרך המלך ולפרנסה כדבעי. אני חושב שזה חשוב מאוד, זו אחריות וזכות של ההורים ללמד את בנם ‘איך להתחתן’ ואחריות וזכות של אבי משפחה לתת לבני ביתו את הטוב ביותר”.

הרב יצחק אייזיק לנדא שליט"א

רב אב"ד בני ברק

“כשמקבלים הדרכה – יודעים על מה לשים את ההדגשים, לפני החתונה ואחריה, על מה להסתכל בפגישות ואיך להתנהל בבית. קונפליקטים מתעוררים אצל כל זוג, הקב”ה ברא את האנשים בלתי שווים, ועאכו”כ גבר ואישה שכל אחד מהם מרקע שונה ומורכב מתכונות שונות ועתה צריכים לחיות יחד – כמו שהרבי אומר – 24 שעות, 365 יום, במשך עשרות שנים… צריך לקבל כלים, הם לא באים איתנו. בלי הידע הנכון – עלולים לצערנו להתקל בבעיות קשות בנישואין ובחינוך, במקרה הטוב הולכים לייעוץ, במקרה הפחות טוב… לכן הדרכה וידע הם לא בונוס, הם בסיסיים. אני ממליץ לכל בחור ולכל אברך להשתתף, לקבל הדרכה, וללמוד את הנושא החשוב ביותר בחיינו. כשיודעים מה מצפה ואיך להתמודד, בונים יחד בית נאמן בישראל, בית חסידי, ומגדלים משפחה לתפארת. שבע”ה יהיה לרבי נחת מכל בית כזה”.

הגה"ח הרב שלמה חיים דיסקין שליט"א

רב העיר קרית אתא