ברוכים הבאים
לתקופת ההורות

03

המכללה להורים מבית מכון דרך הבית

"די! זה הילדים שלי וזהו! אין לי מה לעשות עם זה!"

עם המכללה להורים – גם אתם תהיו הורים טובים, בטוחים ורגועים יותר!

על הקורס

מרגישים לפעמים חסרי אונים מול הקטנים או המתבגרים שלכם?

יש לנו 2 בשורות עבורכם: אחת – כולם מתמודדים עם אותם הבעיות, אף אחד מאיתנו לא למד להיות אבא או אמא. בשורה שניה – יש לנו פתרון עבורכם – המכללה להורים, בהנחיית הרב שניאור אשכנזי ובהובלת מרצים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, בונים את היסודות להורות בריאה ונכונה שלב אחר שלב..

בקורס תקבלו מענה מקיף לכל שלב בהתפתחות הילד, מרגע הלידה ועד לרגע בו הוא בונה את הקן הביתי האישי שלו

הנושאים הנלמדים

סוד האושר תלוי בצורת ההסתכלות שלנו. כדי לגדל ילד מוצלח שאוהב את החיים צריך לעבוד איתו ולהראות לו דוגמא של הסתכלות חיובית על החיים. לזמן לילדים הצלחות ולשבח אותם על ההצלחות שלהם. כך יגדלו ילדים שמאמינים בעצמם ורוצים להצליח.

הרב שניאור אשכנזי

המתנה הכי גדולה שהורים יכולים לתת לילד זאת ההבנה שהוא המתנה הכי גדולה שהם קיבלו. זו הדרך לתת לילד הרגשת ערך וביטחון עצמי. למדו את חוק 120 השניות – מתפנים לפחות פעמיים בשבוע לכל ילד לשיחת התעניינות שנותנת לו תחושת ערך וכבוד.

הרב שניאור אשכנזי

מה הדרך להטמיע את האידישקייט בצורה חווייתית ונעימה? ילדים שגדלים בבית עם חום, אווירה יהודית טובה, משמעות וחיבור למצוות ירצו לשכפל את החוויה הזו לחיים שלהם. 

הרב שניאור אשכנזי

משמעת עצמית אצל ילדים מטמיעים בעזרת עקביות ובלי מלחמות. חינוך לכללים מכין את הילדים לחיים האמיתיים שלהם.

הרב שניאור אשכנזי

כשמתבגר מרגיש שלא נותנים לו להיות גדול – הוא נלחם על העצמאות והזהות שלו. כאשר נותנים לו לקבל החלטות הוא מקבל תחושה של שובע. ילד צריך להרגיש רצוי, חיובי ושייך. כאשר הוא חווה ביקורת ושיפוטיות – הוא מפסיק לשתף.

הרב פנחס ברייער

מתבגר הוא לא נושר בפוטנציאל. עלינו ההורים לשדר להם כמה הם טובים וכמה אנחנו מאמינים בהם וסומכים עליהם. בגיל ההתבגרות החינוך הטכני פג תוקף, כדי לשמור אותם קרוב צריך לחבר את הילד למשמעות.

הרב פנחס ברייער

כשההורים אוהבים באמת את הילד – הוא מצליח לעמוד בניסיונות החיים ולא ליפול. בקורס נלמד גם לדעת לזהות סימני מצוקה אצל המתבגרים והדרך לתת לילד מקום חם בלב, שתמיד יהיה לו לאן לחזור.

הרב פנחס ברייער

ארבעת הכללים למשמעת וסמכות הורית: דיבור בגובה העיניים, טון דיבור חד משמעי, לא לאיים ולתת אפשרויות בחירה. 

הרב אבנר קוואס

כיצד מגיבים לחוצפה בבית? בקורס נדבר על הדרך לקבלת עוצמה פנימית והשיטה להעביר מסר ברור שיתקבל אצל הילד. 

מתי נותנים עונש לילד? נלמד על סוגי עונשים שונים והמשמעות שלהם, על עונש שההורים יכולים לעמוד בו, ועל עונש שהילד יכול לעמוד בו.

הרב אבנר קוואס

מסכימים שלא מסכימים. בבית מחפשים את השלום – אל תהיה צודק – תהיה חכם, חשוב להיות ממוקדים בבעיה ולא באישיות של בן / בת הזוג, בניית הקשבה, שקיפות ודיון.

הרב אבנר קוואס

ידע הוא כח! 

בדקו עם המתבגרים שלכם איזה אפליקציות מותקנות במכשיר הטלפון שלהם.

הראו להם שאתם מכירים ומבינים את העולם שלהם.זה יוביל אתכם לשיח בריא ונכון מולם. 

ר' שניאור נבון

כשנבין מה הילדים שלנו מקבלים מהצפיה במסך, יהיה לנו קל יותר לתווך להם את החשיבות בבניית אתגר אמיתי בחיים.

עו"ס קליני מסביר מהי התמכרות ומהם והדרכים לצאת משם.

מר אופיר רביבו

הורה אפקטיבי משקיע את האנרגיה שלו במילוי שלוש משימות הוריות: פיתוח תחושת שייכות, פיתוח תחושה חברתית ואימון לשיתוף פעולה.
תחושת שייכות היא התחושה שיש להם מקום בעולם, שיש להם ערך, שאי אפשר להחליף אותם ואי אפשר לוותר עליהם. תחושה חברתית מפותחת חשובה כדי להבטיח להם בריאות נפשית, אושר והגשמה עצמית.  

ד"ר אנאבלה שקד

אימון לשיתוף פעולה הוא ההכנה המעשית של הילדים והילדות להתמודדות עם האתגרים והבעיות של החיים. שיתוף פעולה פורה מציב את הילד במקום בטוח ומייתר צעקות ועונשים. בעבודה נכונה יחד אנו מייצגים להם את הסדר החברתי התקין בצורה תקיפה ואדיבה בו זמנית.

ד"ר אנאבלה שקד

כיצד נגדל ילדים וילדות עצמאיים? כיצד נתמודד עם התלותיות וההרגשה שצריכים לעשות הכל עבורם? איפה אנחנו עוזרים לילד ומתי נדרש להפסיק לעזור ולתת לילד להתמודד לבד. 

ד"ר אנאבלה שקד

למה צריך לדבר עם ילדים על מיניות בגיל כל כך צעיר איך לדבר עם הילדים על הגוף שלהם, אפילו עם תינוק שרק נולד? בקורס נלמד איך להגיב לסיטואציות שונות בהתפתחות הגופנית, ולנצל הזדמנויות לנתינת הסברים וערכים.

גברת רחל גוטמן

מהם השינויים המתרחשים בגוף הילד כאשר מתגבר, מה ההתמודדויות שלו ומתי נדרשת שימת לב מיוחדת. נדבר על התמודדות ושיח על משיכה בריאה והדרך להיות כתובת ראשונית בנושאים מהותיים.

גברת רחל גוטמן

 

ילדים נחשפים היום למידע ואנחנו כהורים רוצים להיות מקור ידע מהימן שיודע את התשובות, מבין הקשרים ומסוגל להתמודד בלי להיבהל גם עם שאלות קשות. גם כאשר הילד שומע על נטיות חולניות, ההורה צריך להיות הכתובת.

גברת רחל גוטמן

ילד רוצה לעזור בבית ולהרגיש חלק, התפקיד שלנו כהורים זה לתווך לו את זה ממקום של אהבה, שמחה ושותפות. גם ילד שנראה לנו שלא יודע לסדר ולא רוצה לעזור בבית, אם נאמין בו ונלמד אותו יד ביד איך לעשות זאת – הוא יצליח. 

גברת זיוה מאיר

כשבבית יש גבולות, החיים נעימים וידידותיים וכשאין גבולות כולם יוצאים מתוסכלים. הגבול הפנימי של ההורים צריך לעבור כמסר ברור לילדים. עלינו להתמסר לגבולות מהמקום החיובי ולהיות נאמנים לגבולות שלנו ולזכור שגבולות זה לטובתנו ולטובת הילדים שלנו.

גברת זיוה מאיר

סמכות ומנהיגות הורית בבית זה כמו עמוד שדרה, צריך להיות גם חזק וגם גמיש. הורים המתנהלים מתוך פחד שהילדים לא יאהבו אותם, לא יכולים להתקדם ולקדם את הילדים. כאשר יודעים לומר לא, נותנים אפשרות לומר כן.

גברת זיוה מאיר

רגשות אשמה מכרסמים את היציבות והסמכות ההורית, הלקאה עצמית בהורות מחלישה מאוד. גילוי עצמי מקדם את ההורים להתקדמות ושיפור. כאשר להורים אין רגשות אשם על התנהלות שלהם, היום עם הילדים עובר בצורה טובה ונעימה. 

גברת זיוה מאירבקורס שלנו תלמדי איך להיות האמא שאת שואפת להיות. ב7 פרקים מעשיים שיעסקו בנושאים שכמעט כל אמא מתמודדת איתם. תלמדי להתחבר לאור האינסופי שבתוכך. זה יעזור לך להתחבר לאור ולטוב של הילדים שלך, כך תוכלי להתחבר ולאהוב גם הילד המאתגר, וגם ברגעים הקשים שלכם…

גב' בתיה וגשל

אני מציעה תרגיל של עבודה עצמית, לא קל אבל משתלם.. במריבה הבאה… עצרי! ואמרי לעצמך: ״אני מאמינה שהילדים שלי הם אחים אוהבים ואני יודעת שהמריבה עוד מעט תיעצר״, כשניגשים אליהם בגישה נכונה השיח הטכני מקבל צורה אחרת לגמרי.

גב' בתיה וגשל

הסוד העיקרי בקונפליקטים בחינוך הילדים בזוגיות הוא לזכור ולהסכים לכך שלא תמיד אנחנו מסכימים. בדרך הזו יש מרחב לכל אחד מבני הזוג לפעול לפי הגישות שהוא מאמין בהם, ובנוסף לזה לזכור שאתם ההורים הכי נכונים ומדוייקים לילדים שלכם.

גב' בתיה וגשל

הנבחרת שלנו

את התכנים גיבשנו בעזרת צוות רחב של אנשי מקצוע בכירים, בהובלתו של הרב שניאור אשכנזי שליט”א

מה תקבלו בקורס?

01.

צפייה דיגיטלית, בכל מקום ובכל זמן. אתם בוחרים מתי, איך וכמה לצפות.

02.

טובי המרצים והמומחים, יגישו את המדריך השלם לכל דילמה חינוכית.

03.

בסרטונים קצרים וממוקדים, תקבלו כלים חינוכיים חווייתיים ובעיקר, מעשיים.

ובתכלס?

הבית שלכם עומד להשתנות! ההורים שתהיו, יהוו עבור הילדים שלכם מודל השראה. השקט והרוגע, החיבור והמשמעת – יהפכו לבני בית והתקשורת המשפחתית תיראה לכם כמו חלום שלא הסכמתם לעצמכם לדמיין!

קורס מורחב

המכללה להורים

מחיר הקורס:

1,160 ₪

הקורס המלא

+ חבילת משחקים משפחתית מבית 'המכללה להורים'

70

מפגשים
דיגיטליים

אני רוצה להרשם

מה צריך לעשות?

מקליקים

על ’רשמו אותי’

ממלאים

את הפרטים ודרכי התשלום

זהו,

אתם בפנים!

לצפיה בקורס

תוכלו להכנס לכניסת משתמש

שאלות ותשובות

את הקורס מוסרים המרצים הטובים ביותר בתחום החינוך, כך שאתם מקבלים את כל הידע והפרקטיקה החינוכית המובחרת ביותר- מוגשת על מגש של כסף. גם מחנכים ותיקים ימצאו בקורס רעיונות ושיטות חינוכיות פרקטיות ליישום כבר היום!

ניתן לראות את הקורס בנפרד ולהעביר את הידע והחומר שרכשתם לבן/בת הזוג . אך ההמלצה היא לצפות יחד, לקבל את הדברים בצורה ערוכה וברורה ישירות מצוות המרצים שלנו, ולפתח יחד שיח בנושא הנלמד.

אנו ב'דרך הבית' יודעים שזמן הוא המשאב המוגבל ביותר. לכן, כדי לא להעמיס ולייאש אתכם מראש, חילקנו את החומר לפרקים קצרים וממוקדים על פי נושאים. כך שבכל פעם תוכלו לבחור נושא או שניים, ולהעמיק אך רק בהם. כמו כן תוכלו לצפות בקלות רבה בנושא חשוב ספציפי שמעסיק אתכם.

הקורסים כולם בנויים בצורה הפרקטית ביותר. כל הידע הרחב בכל נושא – מונגש בצורה פרקטית ביותר, כך שמיד עם סיום הצפייה בקורס תוכלו ליישם את הדברים בשטח.

זה לא סוד שעולם ההורות נשחק עם השנים. אנו שומעים יותר ויותר על נוער נושר, הורים מתקשים אל מול ילדיהם, ויותר ויותר ילדים וילדות המוצאים עצמם על ספת הפסיכולוג בשלב כזה או אחר של החיים. ב'דרך הבית' הרימו את הכפפה ויצרו את כל הנושאים החשובים בנושא חינוך הילדים – מונגשים בצורה פרקטית ובהירה – על מנת לחסוך את הסבל והקשיים החינוכיים העורבים לפתחנו

הקורס בנוי לתלפיות בידי אנשי מקצוע ומרצים בכירים, המלצתינו היא לצפות בכל קורס מתחילתו ועד סופו על פי הסדר. אך ניתן לעבור על רשימת הנושאים המלאה ולבחור את הנושא הקרוב ביותר אל ליבכם, ולצפות בו תחילה.

בוודאי. בשביל זה אנחנו כאן 🙂  דרך הבית פתוח לקבל הצעות לקורסים נוספים בנושאים המעניינים אתכם והחשובים לכם. צרו איתנו קשר בטופס בתחתית הדף ושתפו אותנו. נשמח לשמוע.

דרך הבית עורך וובינרים ייחודיים מדי תקופה מפי מיטב המרצים בליווי הרב שניאור אשכנזי שליט"א – מרצה בכיר והרב הנצפה ביותר ביוטיוב. עקבו אחר הפרסומים! תוכלו גם להירשם לתפוצה שלנו ולקבל התראות על וובינרים תקופתיים.

מהרגע שרכשת את הקורס – הוא פתוח לך לשנה בלבד. סומכים עליכם שתצפו בקורס לפני שמסתיימת לה השנה 🙂

כל המרצים ללא יוצא מן הכלל הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. דרך הבית בחר בפינצטה את טובי המרצים ואנשי המקצוע בכל תחום – כדי אתם תקבלו את הידע הרחב ביותר והמדוייק ביותר עבורכם!

רוצים לשמוע יותר?

השאירו פרטים ונחזור אליכם